Optimum

ZESTAW OPTIMUM = ZESTAW MINIMUM + PONIŻSZE

By jednak uczynić montaż czystszym, przyjemniejszym, jeszcze bardziej zgodnym z technologią wykonania, bezpieczniejszym…, niewiele droższym, przydadzą się:

1. FOLIA MALARSKA (5 zł)


Nie kupujcie jednak prosimy tej najcieńszej, najtańszej, gdyż na potęgę się rwie i, naszym zdaniem, nie można jej nawet nazwać jednorazową, prędzej półrazową.

Dojazd, wyładowanie i spakowanie sprzętu, zabezpieczenie pomieszczenia, ustalenie miejsca montażu i posprzątanie, to minimum 2 godziny. Zabezpieczamy podłogi, sąsiadujące meble, wyposażenia właśnie folią malarską w towarzystwie taśmy malarskiej. Pomimo tego, że używając nasadki na odkurzacz, to jednak zawsze coś może pójść nie po naszej myśli, może na przykład odpaść kawałek tynku, bądź kapnąć nam żywica i dodatkowa praca gotowa. Co więcej, po co odkurzać, myć i prać skoro można rozłożyć w kilku minut folię i po ewentualnym kłopocie. Co więcej, dobra folia tylko z nazwy jest jednorazowa, przyda się jeszcze.

http://www.brymorex.eu/produkt/537/folia-malarska-extra-mocna

http://www.brymorex.eu/produkt/537/folia-malarska-extra-mocna2. WYCIOR (25 zł) i POMPKA (50 zł)

We wszystkich instrukcjach prawidłowego montażu kotwy chemicznej znajduje się sporo miejsca dla odpowiedniego przygotowanie wywierconego już otworu, głównie poprzez jego oczyszczenie. Faktycznie w przypadku gdy wklejamy kotwę w ścianę, a zwłaszcza w podłogę, ma to ogromne znaczenie, gdyż siłą grawitacji, te wszystkie pyły, drobinki itp. wytworzone podczas wykonywania otworu zalegają w nim. Bez ich należytego oczyszczenia sprawimy, że żywica przyklei się w części do brudu, co może obniżyć wytrzymałość całego mocowania.

Trochę inaczej wygląda sytuacja wiercenia w suficie. Każdy, kto choć raz wiercił na wysokości, wie, że należyty odciąg pyłu w tym przypadku jest arcy istotny. W innym razie cały ten bałagan dostanie się na naszą twarz i otoczenie… Dlatego wiercąc w suficie, dodatkowo posiadając przystawkę zasysającą pył lub pomocnika trzymającego rurę od odkurzacza, mamy prawie pewność, że otwór jest oczyszczony. Stosując jednak się do instrukcji stosowania żywicy powinniśmy skorzystać tutaj z wyciora i pompki, których dostatecznymi substytutami mogą okazać się szczoteczka do mycia zębów, pompka, tudzież odkurzacz z funkcją dmuchawy.

Więcej informacji na temat samego montażu kotwy znajdziecie we wcześniejszej treści tekstu, a dokładnie w punkcie dot. Żywicy Winyloestrowej.

http://www.brymorex.eu/produkt/20948/stalowy-wycior-do-czyszczenia-otworow-13-18mm

http://www.brymorex.eu/produkt/20948/stalowy-wycior-do-czyszczenia-otworow-13-18mm


http://www.brymorex.eu/produkt/25201/pompka-do-wydmuchiwania-zwiercin

http://www.brymorex.eu/produkt/25201/pompka-do-wydmuchiwania-zwiercin

3. TAŚMA MALARSKA (3 zł)


Przydaje się w stabilizowaniu zabezpieczenia w postaci folii malarskiej (przyklejanie folii do szyby, czy mebla) oraz do oklejania gotowego do iniekcji żywicą otworu w suficie. Podczas wkręcania haka w otwór wypełniony żywicą, ta systematycznie wypływa. Gdyby nie oklejenie brzegów otworu taśmą malarską, to żywica to mogłaby mocno pobrudzić nasz sufit, a tak, to zaraz przed końcem wkręcania haka wystarczy odkleić zabrudzoną taśmę malarską i po sprawie.

Tutaj, jak w większości przypadków, cena nie czyni cudów, i kupując najtańszą masz prawie pewność, że nie będziesz z niej zadowolony…, po prostu będzie się odklejać i rwać.

http://www.brymorex.eu/produkt/31263/tasma-malarska-blue-dolphin-papierowa-zolta-19mmx50m

http://www.brymorex.eu/produkt/31263/tasma-malarska-blue-dolphin-papierowa-zolta-19mmx50m
4. MIARKA (5 zł)


Naszym zadaniem, Bujamy powinien być zawieszony minimum 80 cm od ściany. Dotyczy to sytuacji, w której fotel będzie użytkowany do relaksacji, co oznacza delikatne bujania się. Oczywiście, warto tutaj wspomnieć o wysokości montażu; do 3 metrów wysokości, to wspomniane 80 cm od ścian, będzie ok. Gdy mamy jednak znacznie większą wysokość, to nawet przy relaksacyjnym korzystaniu z Bujamy, trzeba oddalić się od ściany. W przypadku gdy jednak mamy w domu zwolenników wyczynowego huśtania, musimy rozpatrzeć wszystko indywidualnie. Czasem nawet zwykła linijka czy metr krawiecki wystarczy.

http://www.brymorex.eu/produkt/2118/miara-2m-drewniana-skladana-mega

http://www.brymorex.eu/produkt/2118/miara-2m-drewniana-skladana-mega

Więcej informacji na ten rozmieszczenia fotela znajdziecie tutaj:

https://bujamy.com.pl/strona/mozliwe-scenariusze-montazu
5. OŁÓWEK (od 0 zł)


Wiadomo, że czymś warto by było zaznaczyć sobie miejsce montażu. Zwykły ołówek daje radę, długopis też. Pewnie znajdziecie coś w domu, jak nie, to poniżej znajdziecie link do ogłoszenia z ołówkiem murarskim.

Gdy jednak się zastanawiamy nad kilkoma miejscami, to warto użyć czegoś, co jednak nie zostawia śladów na suficie. Nam zbawienne okazały się malutkie, okrągłe, czarne, samoprzylepne… filce. Dzięki nim możemy wskazać kilka potencjalnych miejsc wykonania otworów, a przy okazji nieźle wkręcić klienta; gdy ten wraca do nas, mówimy, że wierciliśmy w wielu miejscach, ale tylko w tym ostatnim nam się powiodło. Klient widzi kilkanaście czarnych otworów, które w większości oczywiście otworami nie są, ale filcami, a z odległości kilku metrów są nie do rozróżnienia. Po takim doświadczeniu, kawa dla klienta już nie jest potrzebna.

http://www.brymorex.eu/produkt/22238/olowek-murarski-profi-zielony

http://www.brymorex.eu/produkt/22238/olowek-murarski-profi-zielony
6. RĘKAWICZKI (2 zł)

- rękawiczki nitrylowe

Są to tzw. "jednorazowe" rękawiczki, które w czasach pandemii potrafią być trudnodostępne. Niemniej jednak, jeśli macie taką możliwość, to załóżcie je, gdyż żywice na pewno nie wpływa korzystnie na skórę dłoni. Nie podajemy linków, gdyż w czasach pandemii koronawirusa ceny rękawic oraz ich dostępność to jedna wielka niewiadoma.


- rękawiczki robocze

Zdecydowanie pomagają w stabilizacji chwytu elektronarzędzia. Zdecydowanie polecamy, choć pamiętajcie proszę, że rękawice te warto prać podczas montażu nie ubrudzić nimi ścian czy sufitu.

http://www.brymorex.eu/produkt/28636/rekawice-robocze-gryf-rozmiar-10

http://www.brymorex.eu/produkt/28636/rekawice-robocze-gryf-rozmiar-10
7. OKULARY i MASECZKA

Pomimo sporego doświadczenia, nadal zakładamy okulary, co najmniej te korekcyjne, by jednak nasza gałka oczna nie musiała mierzyć się z żywicą czy odłamkami stropu, tynku. Dla osób koncentrujących się z wyrazem otwartych ust, rekomendujemy maseczkę lub jakiś szalik lub szmatkę. Obie te grupy produktowe, podobnie zresztą jak rękawice nitrylowe, potrafią być małodostępne i drogie.


8. MOKRA SZMATKA, RĘCZNIKI PAPIEROWE (0 zł)

Do wycierania naddatku żywicy. Super sprawdzają się także nawilżone chusteczki, takie jak do pielęgnacji skóry niemowląt.DODATKOWO, MOŻESZ WIĘC WYDAĆ OK. 100 ZŁ I UWIERZ NAM PROSZĘ, ŻE NAPRAWDĘ WARTO!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl