Instrukcja użytkowania stelaży do foteli hamakowych Bujamy

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA STELAŻY DO FOTELI HAMAKOWYCH BUJAMY

Stelaż do Foteli Hamakowych i Hamaków Bujamy (zwany dalej „Stelażem”) wyprodukowany został z myślą o zapewnieniu możliwości użytkowania Fotela Hamakowego i Hamaka Bujamy w miejscach, w których użytkownik nie może lub nie chce przymocować Fotela/Hamaka do sufitu/ścian, tudzież do innych elementów konstrukcyjnych, które mogłyby go utrzymać w ogrodzie, na tarasie, balkonie itd., a także z myślą o wystroju wnętrz, zapewnieniu mobilności oraz odpoczynku i zabawy jego użytkownikom.

UWAGA!

Proszę uważnie przeczytać niniejszą instrukcję! Dotyczy to w szczególności fragmentów opisujących sposób montażu, korzystania, pielęgnacji i przechowywania Stelaża. Jedynie poprawne użytkowanie Stelaża zapewni Państwu maksymalnie długi czas bezawaryjnego korzystania z niego.

Montaż:

 1. Stelaż został zaprojektowany i wykonany z myślą o użytkowaniu go w miejscach suchych, najlepiej we wnętrzach (nie dotyczy stelaży nierdzewnych). Może być polakierowany.
 2. Producent dopuszcza możliwość użytkowania Stelaża na zewnątrz, jednak użytkownik musi mieć na względzie fakt, że żywotność Stelaża wystawionego na warunki atmosferyczne takie jak skrajna temperatura, deszcze, śnieg i inne opady, promieniowanie ultrafioletowe wpłynie na żywotność Stelaża, także tego nierdzewnego.
 3. Stelaż może być montowany, przesuwany, przestawiany itp. jedynie przez osobę pełnoletnią i zdrową.
 4. Obciążenie Stelaża nie powinno przekroczyć wartości 130 kg.
 5. Miejsce, w którym zostanie umiejscowiony Stelaż musi być na tyle przestronne by nieznaczne przemieszczenie się Stelaża podczas bujania na Fotelu Hamakowym lub Hamaku nie uszkodziło Stelaża, użytkownika, ani wyposażenia wnętrza lub innego miejsca, w którym znajduje się Stelaż.
 6. Miejsce posadowienia Stelaża musi znajdować się we względnie pustej przestrzeni, tak aby zagwarantować odpowiednią ilość miejsca dla Stelaża, Fotela Hamakowego lub/i Hamaka i jego swobodnego bujania się. Stelaż nie jest konstrukcją do huśtania się. Zbyt intensywne huśtanie się może grozić wywróceniem stelaża. W celach zapewnienia bezpieczeństwa, producent dopuszcza jedynie relaksacyjne bujanie się.
 7. W bezpośrednim sąsiedztwie Stelaża nie powinny znajdować się żadne przedmioty, a zwłaszcza przedmioty twarde, ostre, gorące, palące itp., które mogą wpłynąć na przedwczesne zużycie się Stelaża, jego zniszczenie, a także, które mogą zranić jego użytkownika.

Korzystanie, przechowywanie, pielęgnacja, naprawy:

 1. Dzieci mogą korzystać ze Stelaża jedynie za przyzwoleniem i pod ścisłym nadzorem osoby dorosłej, opiekuna.
 2. Proszę unikać sytuacji, w których Stelaż będzie wystawiony na wilgoć, a przede wszystkim opady atmosferyczne, zwłaszcza przez dłuższy okres czasu. W przypadku, gdy Stelaż zostanie zwilżony, zmoczony, należy niezwłocznie zapewnić mu odpowiednie warunki do wyschnięcia, przetrzeć go szmatką, względnie rozkręcić i przetrzeć poszczególne elementy zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Odradza się stosowanie jakiejkolwiek formy mechanicznego suszenia. Nadmierne i długotrwałe zmoczenie Stelaża może skutkować wystąpieniem odbarwień, plam, może także negatywnie wpłynąć na żywotność materiału, również na jego zapach, wystąpienie korozji itp. Pamiętajmy proszę, że podwyższona wilgotność może być także przyczyną szybszego zużycia się Stelaża.
 3. Proszę unikać eksponowania Stelaża na promienie ultrafioletowe, gdyż te mogą przyczynić się do jego ponadnormatywnego zużycia.
 4. Malowanie Stelaża na własną rękę oznacza utratę gwarancji udzielonej przez jego producenta.
 5. Rekomendujemy wykonywanie regularnych przeglądów połączeń poszczególnych elementów, części Stelaża.
 6. Jeśli Stelaż ulegnie zniszczeniu, użytkownik powinien niezwłocznie zaprzestać jego użytkowania i skontaktować się z producentem.
 7. Proszę pamiętać, że nadmierne, nazbyt agresywne bujanie się skutkuję zwiększonym obciążeniem Stelaża, co może wpłynąć na ograniczenie jego żywotności tudzież wystąpienie awarii, zniszczenia, wywrócenia Stelaża, skutkującego możliwością upadku użytkownika, a także zranienia.
 8. Przed każdorazowym rozpoczęciem użytkowania Stelaża prosimy sprawdzić czy Państwa ubiór nie zawiera w sobie przedmiotów twardych, ostrych, wystających, mogących uszkodzić, porysować i zniszczyć Stelaż.
 9. Każdy użytkownik przed skorzystaniem ze Stelaża zobligowany jest do zapoznania się treścią niniejszej instrukcji użytkowania.
 10. Samodzielnie nie można zmieniać projektu Stelaża; wprowadzone zmiany mogą skutkować ograniczeniem żywotności Stelaża, a także wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo jego użytkowania. Stelaż poddany tego typu modyfikacjom nie jest objętą gwarancją producenta.
 11. Stelaż objęty jest dwuletnią gwarancją licząc od daty zakupu. Zachodzi konieczność okazania dowodu zakupu w postaci rachunku, faktury vat. Gwarancja nie obejmuje napraw uszkodzeń wynikających z nieprawidłowego użytkowania Stelaża, o których mowa w niniejszej instrukcji. Stelaż jest rękodziełem, każdy egzemplarz jest inny, tak więc nieregularny kształt i różniąca się kolorystyka Stelaża jest celowym działaniem producenta, cechą charakterystyczną Stelaża i nie może być powodem jakichkolwiek roszczeń kupującego w stosunku do producenta, a w szczególności roszczeń o naprawę, wymianę lub zwrot Stelaża.

UWAGA!

Stelaż nie jest zabawką, w związku z tym nie może być traktowany jako narzędzie do wyskoków i innych akrobacji!  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl