Instrukcja składania BIG ONE oraz RAINDROP

ZASADY SKŁADANIA PLATFORMY RELAKSACYJNEJ „BIG ONE”
ORAZ STELAŻA „RAINDROP”

  1. BIG ONE i RAINDROP zostały pokryte lakierem, który to jest wrażliwy na zarysowania i uderzenia.
  2. Podczas rozpakowywania i instalacji zaleca się zachowanie należytej ostrożności. Poszczególne elementy są twarde i ciężkie, mogą więc zranić użytkownika, tudzież zniszczyć elementy znajdujące się w pobliżu, lub same ulec uszkodzeniu, porysowaniu.
  3. Do BIG ONE i RAINDROP producent dołączył odpowiednią liczbę śrub, nakrętek, podkładek, haków. Dla bezpieczeństwa należy zamontować i skręcić je wszystkie z odpowiednią siłą. Ważne by dysponować odpowiednimi śrubokrętami, końcówkami do wkrętaków, kluczami nasadowymi itp., tak by nie doprowadzić do sytuacji, w której użycie nieodpowiednich narzędzi, ich złe użycie, lub nieodpowiednie spasowanie poszczególnych elementów BIG ONE i RAINDROP doprowadzi w konsekwencji np.: do zniszczenia gwintów i łbów śrub. To bardzo istotne by BIG ONE i RAINDROP został najpierw odpowiednio złożony.
  4. Producent dopuszcza możliwość delikatnego skręcenia poszczególnych elementów w trakcie wykonywania montażu, tak ażeby zabezpieczyć dotychczas złożone elementy, a jednocześnie mieć pewną swobodę by łatwiej zmontować kolejne części BIG ONE i RAINDROP. Na koniec, przed rozpoczęciem użytkowania, niezbędne jest silne dokręcenie poszczególnych łączeń.
  5. Na poszczególnych elementach mogą znajdować się sygnatury informujące, który element, w jakim położeniu powinien zostać zmontowany. Zazwyczaj są to cyfry, dzięki którym łatwiej jest dopasować poszczególne elementy. Sygnatury zostały wybite w miejscach relatywnie mało widocznych; na trzpieniach łączących elementy, w dolnych częściach stelaża lub w górnych.
  6. BIG ONE i RAINDROP mogą być złożone w jeden poprawny sposób, toteż nie istnieje możliwość zamiany poszczególnych elementów miejscami. Należy zwrócić szczególną uwagę na sygnatury.
  7. Zaleca się by podczas rozpakowywania, jak i składania BIG ONE i RAINDROP obecne były co najmniej dwie osoby dorosłe, zdrowe i sprawne osoby, a wokół nich nie znajdowały się dzieci, zwierzęta, które mogą zostać zranione, zaś przestrzeń, w której będą wykonywane te czynności była zabezpieczona na tyle by nie wystąpiła możliwość jej uszkodzenia.
  8. Wszelkie elementy składowe BIG ONE i RAINDROP pasują do siebie ciasno (względy bezpieczeństwa), toteż niekiedy zajdzie konieczność zastosowania większej siły, tudzież nawet użycia młotka gumowego (bardzo rzadko, częściej kwestia źle dobranych elementów, zamiany ich miejsc). Proszę pamiętać, że w celu zabezpieczenia powłoki lakierniczej, warto zabezpieczyć ją przynajmniej kawałkiem tkaniny nim uderzymy w powierzchnię narzędziem typu wspomniany młotek gumowy.
  9. W przypadku, gdy poszczególne elementy z dużym trudem na siebie nachodzą, lub gdy przy ich demontażu napotykamy duży opór, to warto pokręcić danym elementem na boki, jednocześnie ciągnąć lub wciskając dany element w zależności od celu, jaki chcemy uzyskać. Czasem trzeba użyć siły, ale częściej jest to kwestia techniki, więc nim zaczniemy działać siłowo, zastanówmy się proszę najpierw czy zrobiliśmy wszystko poprawnie lub czy nie istnieją inne możliwości.
  10. Jeśli posadzka, na której ma zostać bezpośrednio umiejscowiony BIG ONE i RAINDROP ulega łatwemu zniszczeniu, np.: w postaci rys, a dodatkowo, jeśli nie chcemy by podstawa RAINDROP się rysowała, należy zastosować zabezpieczenie w postaci filcu, tudzież innego materiału, który oddzieli od siebie te dwie powierzchnie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl