Co sprawia, że jesteśmy (naj)lepsi?


1.DAJEMY CIEPŁO.

    

   Domniemuje się, że hamaki zostały wynalezione w rejonie morza Karaibskiego setki, o ile nie nawet tysiące lat temu. Rejon ten charakteryzuje się bardzo ciepłym, o ile nie wręcz upalnym, klimatem. Temperatury rzadko spadają tu poniżej 25 stopni Celsjusza. W tej części świata hamaki spełniają szereg funkcji: wypoczynkową - wiele milionów ludzi co noc w nich śpi, relaksacyjną – na przykład podczas przerwy w pracy (hamaki zazwyczaj ważą nie więcej niż 2 kg, toteż niezwykle łatwo jest je zabrać ze sobą), schładzającą - podczas huśtania opływające nas powietrze pomaga nam łatwiej znieść upały. W związku z tym, tak bardzo istotna jest przewiewność tkaniny, z której został wykonany hamak czy fotel hamakowy. Europejski klimat, nie pozwala na zbyt częste użytkowanie tego typu produktów, nie inaczej jest w Polsce, gdzie zaledwie kilkadziesiąt dni w roku możemy uznać za gorące. Temperatury panujące w naszych domach rzadko kiedy przekraczają 20-22 stopnie, przez co, może się prędko okazać, że użytkowanie przywiezionego z daleka hamaka oznaczać będzie dyskomfort w postaci wyraźnie odczuwanego chłodu. Chłodu, którego niezwykle trudno jest wyeliminować poprzez doubieranie się czy też wyposażanie w koce, jaśki, termofory itp.. W konsekwencji mebel taki będzie użytkowany jedynie w najcieplejszych dniach roku, raczej na zewnątrz, zaś pozostałe około 300 dni spędzi prawdopodobnie gdzieś na dnie szafy.


   W Bujamy, w miejsce przewiewnej i lekkiej bawełny, zadecydowaliśmy o zastosowaniu wysokiej jakości tkanin tapicerskich. Aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny użytkownikowi fotela Bujamy, zastosowaliśmy podwójną warstwę tkaniny tapicerskiej w części głównej fotela. Dodatkowo każdy fotel został wyposażony w 2, wręcz ogromne, poduchy o wymiarach 65 cm x 75 cm x 15 cm i wadze 2,5 kg każda, co jeszcze korzystniej wpłynęło na komfort jego użytkowania nawet w temperaturach znacznie poniżej 20 stopni Celsjusza. Dzięki temu Bujamy może śmiało być użytkowany nie tylko podczas miesięcy letnich, ale także w pozostałych miesiącach roku, stojąc wewnątrz domów, będąc nie tylko dekoracją naszych wnętrz, ale także praktycznym i niezwykle komfortowym meblem, który pokochają osoby w każdym wieku.


2. ROZMIAR MA ZNACZENIE.


     Fotele hamakowe, podobnie zresztą jak i same hamaki, zostały wynalezione na półkuli zachodniej, gdzieś na pograniczu Ameryki Łacińskiej i Południowej. Tamtejsze nacje charakteryzują się, między innymi, znacząco mniejszym wzrostem niż statystyczny Europejczyk, w konsekwencji tamtejsze fotele hamakowe mogą okazać się zbyt ciasne dla osoby o wzroście powyżej 170 cm. Następstwem takich rozmiarów jest brak możliwości zmiany pozycji w czasie użytkowania fotela, niewystarczająca ilość tkaniny podtrzymującej kark użytkownika czy też brak miejsca na nogi – jedynie spełnienie tych wymogów może sprawić, że korzystając z fotela hamakowego będziemy w stanie dać naszym mięśniom, stawom oraz kręgosłupowi należyty odpoczynek.

     

      W Bujamy zadecydowaliśmy o stworzenia fotela bezkompromisowego, także pod względem gabarytów. Celem było wyprodukowanie mebla jednocześnie na tyle małego by bez problemu móc go przewozić, z drugiej zaś by nawet rosła osoba znalazła w nim wystarczająco dużo miejsca. Efektem takiego podejścia jest fotel, którego główna część ma 140 cm szerokości oraz 220 cm - 245 cm długości. Każdy fotel jest wyposażony w 2 ogromne poduchy o wymiarach 75 cm x 65 cm i grubości 15 cm. Taka poducha posiada w sobie prawie 2,5 kg wsadu, co sprawia, że już dwie poduchy Bujamy ważą więcej niż większość foteli hamakowych dostępnych na rynku. Jesteśmy przekonani, że każdy fotel hamakowy oferuje znacząco wyższy komfort użytkowania w momencie, gdy jest on wyposażony w poduszki, niestety zazwyczaj są one dodatkowo płatne…. W Bujamy dwie ogromne poduchy są już w zestawie, nie trzeba za nie dopłacać. Co więcej, poza nimi dołączamy także dwie małe poduszki, które mogą posłużyć chociażby w celu dodatkowego podparcia lędźwi oraz karku.  

      

  3. FOTEL O WIELU "TWARZACH".

     Zastosowanie podwójnej warstwy tkaniny tapicerskiej w części głównej fotela Bujamy otworzyło przed nami możliwość stworzenia fotela dwustronnego! Fotela, w którym zastosowane tkaniny nie tylko różnią się pod względem kolorystycznym, ale także i faktury. Ponadto są wykonane z całkiem różnych gatunków tkanin o niezmiennie tej samej, wysokiej jakości. Fotel ten w wyjątkowo prosty i szybki sposób zmienia swoje oblicze; dzięki niezwykle łatwemu sposobowi mocowania fotela, można zmienić jego wygląd w zaledwie kilkanaście sekund. Co więcej, zarówno 2 poduszki o wymiarach 25 cm x 25 cm na 5 cm, jak i te dwie ogromne o wymiarach 75 cm x 65 cm x 15 cm także mogą zmieniać swój wygląd. Te mniejsze kryją pod poszewką tkaninę o całkowicie innym kolorze i fakturze, dzięki czemu możesz je w niezwykle przystępny sposób dostosować do swoich preferencji. W tych ogromnych zaś już sama poszewka jest dwustronna, dając Ci możliwość zmiany wyglądu fotela bez konieczności jej zdejmowania. Gdy jednak i ten wachlarz możliwości Wam nie wystarczy, to zdejmując poszewki z dużych poduch ukażą się całkowicie inne kolory, tym razem także dwustronnych poduch! Możliwości wpływania na wygląd fotela hamakowego Bujamy jest więc mnóstwo, a jeśli i one nie wystarczą, to zawsze istnieje możliwość dokupienia poszewek wykonanych z kilkudziesięciu innych tkanin dostępnych w naszej ofercie, tudzież wykonania całkiem nowego fotela.

    


  4. PRAKTYCZNY DESIGN I WYKONANIE.


     Tkaniny tapicerskie są niezwykle trwałym materiałem, który pomimo niezwykle intensywnego użytkowania zarówno przez najmłodszych, jak i tych trochę starszych, nie powinien stracić na właściwościach i na wyglądzie. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że fotel hamakowy Bujamy dostosowuje się swym kształtem do wagi i gabarytów jego użytkownika i po wielu miesiącach intensywnego użytkowania może się nieznacznie rozciągnąć, co jest jak najbardziej normalnym i dopuszczalnym zjawiskiem. Z innej zaś strony, tkaniny te charakteryzują się olbrzymią wytrzymałością między innymi na ścieranie – test Martindale, odpornością na pilling, na rozciąganie, rozdzieranie itp. Co więcej, tkaniny te można zapierać oraz prać*, a w związku z tym, że nie tylko poszewki zostały wykonane z odpowiedniej jakości tkaniny, to wygląd, a także użytkowość fotela, nie ucierpi na czas ewentualnego czyszczenia. Tkaniny tapicerskie cechują się także odpowiednią sztywnością, dzięki czemu fotel hamakowy Bujamy w momencie, gdy nie jest przez nikogo użytkowany, prezentuje się nadal okazale, będąc dekoracją naszego wnętrza.

  * pranie ręczne, w przypadku niektórych tkanin – pranie mechaniczne w niskich temperaturach (do 20 stopni Celsjusza) bez wirowania, bez mechanicznego suszenia  5. KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO.


      Fotele obecne na rynku rzadko kiedy oferują zadowalający komfort użytkowania. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele; zbyt krótkie siedzisko, zbyt płytki kształt kosza hamakowego, za mały rozmiar fotela, nieodpowiednia tkanina użyta na potrzeby produkcji… W przypadku Bujamy zwróciliśmy uwagę na wszystkie te aspekty. Dodatkowym efektem naszych prac jest zastosowanie siedziska, które celowo nie jest równoległe do podłoża (przód fotela jest znacznie wyżej niż jego tylnia część). Łącząc więc odpowiedni rodzaj tkaniny, z odpowiednią ilością oraz jakością wsadu, wymiarami siedziska, dodatkowym podnóżkiem… i wspomnianym, innym kątem nachylenia siedziska, zdecydowanie łatwiej jest nam osiągnąć stan błogiego relaksu, odprężenia i jeszcze łatwiej i efektywniej możemy dać zregenerować się naszemu ciału. Co więcej, fotel ten jest także użytkowany przez dzieci oraz niemowlęta, które korzystając z jego unikalnych właściwości będą ucinać sobie w nim drzemki. Dzięki pochylonemu siedzisku jesteśmy pewni, że zarówno dzieciom jak i niemowlętom niezwykle trudno będzie wejść i wyjść z fotela, dzięki czemu rodzicom nie umknie chwila, w której pociechy zechcą skorzystać z Bujamy. Dodatkową zaletą Bujamy jest to, że materiał spełniający rolę podnóżka, kocyka, a nawet dodatkowego siedziska dla młodszych, może posłużyć jako zabezpieczenie, które nie pozwoli by nasz skarb samemu opuścił fotel.
  6. DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY.

     

        Dokładamy należytej staranności by zarówno jakość, użytkowość jak i unikatowość naszego produktu były na jak najwyższym poziomie. Nie spoczywamy na laurach, nieustannie słuchamy naszych klientów, udoskonalamy nasz wyrób zgodnie z zasadą, że kto się nie rozwija, ten się cofa. Dla przykładu: sznurek, który stosujemy podczas produkcji foteli jest produkowany na nasze indywidualne zamówienie w kilku polskich zakładach. Sznurek wykonany został z jedwabiu i bawełny, jest wyjątkowo lekko skręcony, dzięki czemu jest miły w dotyku, bezpieczny, pięknie się układa oraz łatwo się go wyplata. Prace nad sznurkiem trwały wiele tygodni, po drodze wykonując dziesiątki prototypów. Na jeden fotel zużywamy 66 metrów bieżących sznurka w dwóch odcinkach. Sznurek ten występuje nie tylko w najbardziej popularnym kolorze jasnobeżowym, ale może także być ciemnoszary, czarny czy biały. Jak zwykle jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i nie ograniczamy się jedynie do tych kolorów, co więcej, możemy wpływać na grubość sznurka, liczbę żył, tudzież siłę ich skręcenia.

  7. UNIKATOWE BELKI.


   

  Staramy się by nasze belki jak najwierniej odwzorowywały naturalny wygląd drewna, a ich kształt był możliwie jak najbardziej… pokrzywiony. Mając jednak na względzie aspekt ekologiczny, to nie wybrzydzamy. Oczywiście każda z belek jest przez nas testowana. Średnica belki to 40 - 65 mm, a patrząc na „konkurencję”, u której często wystarczającą średnicą jest średnica około 20 mm, to śmiało możemy założyć, że mamy jeszcze spory zapas bezpieczeństwa. Belki pochodzą z tartaków północno-wschodniej Polski. Zazwyczaj są to takie gatunki drewna jak osika, leszczyna, buk czy olcha. Proponujemy dwie długości belek – ok. 105 cm oraz ok. 115 cm. Belki mają wykonane 2 otwory, na przelot, a każdy z nich znajduje się około 10 cm od końców belki. Dzięki nim jesteśmy w stanie w stosunkowo łatwy sposób wiązać do belek liny trzymające fotel.  Wiązania stosowane w produkcji fotela hamakowego Bujamy są efektem wielotygodniowej pracy i zebranych doświadczeń. Charakteryzuje je stosunkowo prosto technika i odpowiednia wytrzymałość. Zachęcamy do wymyślania własnych sposobów wiązania liny i przesyłania do nas swoich filmów i zdjęć. Węzły zaimplementowane do wiązania belki mogą być całkowicie unikatowe, a także zachwycać swoim wyglądem, uniwersalnością i praktycznością. Jednocześnie przypominamy o konieczności sprawdzania wiązań przed każdorazowym korzystaniem z fotela hamakowego Bujamy.  8. SPRĘŻYNA - NOWA JAKOŚĆ.


     Koncentrujemy swoje wysiłki na zgłębianiu wiedzy dotyczącej nawet najdrobniejszych szczegółów, które mogą wpłynąć na komfort użytkowania Bujamy. Podejrzewamy, że jako jedyni oferujemy różnego rodzaju i wielkości sprężyny, które odpowiednio dobrane do wagi i preferencji użytkownika, mogą znacząco wpłynąć na podwyższenie, i tak już nieprawdopodobnie wysokiego, komfortu. Na rynku zazwyczaj można odnaleźć sprężyny naciągowe, które swoją pracę rozpoczynają dopiero przy sile np.: 700 Niutonów (około 70 kg), co sprawia, że dziecko lub inny szczupły użytkownik nie ma możliwości doświadczyć kojącego działania bujania. Rozmawiając z naszymi klientami możemy tak dobrać sprężynę by każdy z użytkowników mógł w pełni poczuć potencjał fotela hamakowego. Cel jest następujące - maksymalna indywidualizacja fotela. Na specjalne życzenie jesteśmy w stanie pomalować sprężyny na niemal dowolny kolor, wykonać je ze stali nierdzewnej polerowanej, szczotkowanej lub rozważyć inny materiał do ich produkcji.


  https://www.instagram.com/p/BoQyJA2FztC/?taken-by=bujamy


  9. MISJA ODCZAROWYWANIA FOTELI HAMAKOWYCH.


        Mamy nieodparte wrażenie, że rynek foteli hamakowych i hamaków, szczególnie w Polsce, koncentruje się na niedopowiedzeniach i unikaniu publikowania kluczowych informacji. Sprzedawcy usiłują rywalizować głównie ceną, która obejmuje jedynie sam fotel, nie uwzględniając poduszek, kieszeni, zestawów mocujących, kosztów przesyłki…. W cenie Bujamy uwzględniliśmy już wszystko. Naszym zdaniem użytkowanie fotela bez poduszek nie ma większego sensu. Czymś przecież trzeba przytwierdzić fotel do sufitu czy innego elementu, ponadto warto mieć kieszeń, do której możemy schować książkę czy telefon. Uwzględniliśmy także koszty przesyłki na terenie Polski. Co więcej, jesteśmy przekonani, że fotele hamakowe nie nadają się do użytkowania przez dwie dorosłe jednocześnie, gdyż w takim przypadku żadna z osób z niego korzystających nie doświadczy choćby ułamka komfortu oferowanego przez fotel, wzajemnie sobie przeszkadzając. Fotel Bujamy jest przeznaczony dla jednej osoby, która zostanie opatulona przez odpowiedniej jakości tkaninę, tym samym mebel dostosuje się do użytkownika. Co więcej, warto zdać sobie sprawę z tego, że tkaniny każdego fotela hamakowego pracują wraz z nami i nie możemy się dziwić temu, że w przypadku intensywnego użytkowania fotela, jego kształt ulegnie delikatnej modyfikacji.  10. MOBILNOŚĆ.      


      Analizując rynek stelaży foteli hamakowych, zauważyliśmy jak wiele także i tutaj możemy ulepszyć. Pomimo tego, że jest to dopiero początek naszych działań, to już możemy pochwalić się kilkoma znacznymi osiągnięciami. Oferowane przez na stelaże są unikatowe pod względem gabarytów, solidności wykonania, a także designu. Te „konkurencyjne” są niezwykle często wykonywane z cieńszej stali, niekiedy gorszej jakości, są znacząco niższe (czego zazwyczaj nie widać na zdjęciach). Nasz stelaż w kształcie litery C cechuje wysokość 2,30 m., więc nawet rosła osoba nie uderzy się podczas siadania. Jako jedyni oferujemy stelaże, których podstawa zajmuje tak niewiele miejsca (okrąg o średnicy 1 metra), a przy tym jest tak bezpieczna – brak rogów, kantów, ostrych krawędzi, niskie posadowienie. Dodatkowo, ponad wszystko cenimy indywidualizację, toteż w przypadku, gdy klient zechce zmienić wygląd stojaka poprzez chociażby zmianę koloru, struktury, rozmiaru – jesteśmy otwarci na współpracę. W najbliższym czasie zaprezentujemy całkiem niespotykane wykończenia dwóch modeli; jeden z nich będzie wykonany ze stali, którą poddaliśmy zabiegom przyspieszonego postarzania a’la stal cortenowska, zaś druga propozycja zostanie wykonana ze stali nierdzewnej, szczotkowanej. Jesteśmy przekonani, że nowe propozycje zachwycą naszych fanów.
   11. COŚ DLA MAJSTERKOWICZA.


       Postanowiliśmy pozostawić naszym klientom jak najwięcej swobody co do możliwości wpływu na wygląd, sposób i miejsce montażu zakupionego fotela. Zadecydowaliśmy nie wiązać sznurka wokół belki. Wiemy jak często zaproponowane przez nas wiązania były i są rozwiązywane celem zastosowanie innego, zdaniem wielu ciekawszego, ładniejszego. Każdorazowo pytamy, gdzie fotel ma zostać zamontowany celem obrania najlepszej możliwej technologii montażu, a także dołączenia do zakupu niezbędnych elementów mocujących. Jesteśmy przygotowani niemal na wszelką ewentualność, a nawet jeśli swoją kreatywnością nas zaskoczycie, to dołożymy wszelkich starań by jak najrzetelniej Wam doradzić. Właścicielem Bujamy jest firma Brymorex, która z powodzeniem od ponad 30 lat zajmuje się m.in.: handlem elementami złącznymi, takimi jak śruby, nakrętki, podkładki, toteż dysponujemy fachową wiedzą i doświadczeniem niezbędnym w dobraniu odpowiedniego sposobu montażu fotela hamakowego niemal w każdych warunkach.
    12.MADE IN POLAND


       Po początkowym zachwycie, głównie nad cenami towarów produkowanych m.in.: w dalekiej Azji, klienci krajów Europy Zachodniej, ale także i Polski, zaczęli inwestować w jakość, terminowość i unikatowość. Owocem tego trendu jest ponowny rozkwit, już po części zapomnianych, małych zakładów m.in.: z takich branż jak: włókiennicza, krawiecka, ślusarska, powróżnicza, kaletnicza. Nasze fotele hamakowe produkowane są w Polsce. Tutaj także zaopatrujemy się w przeważającą liczbę materiałów niezbędnych w procesie produkcji. Każdy fotel nim zostanie wysłany do klienta, jest przez nas testowany, co sprawia, że do tej pory nie otrzymaliśmy ani jednego zwrotu. W związku z tym, że proces produkcji opiera się w głównej mierze na produkcji ręcznej, to poszczególne fotele mogą nieznacznie różnić się od siebie, jednocześnie jednak prezentując ponadprzeciętną jakość wykonania.
     13. FOTEL I LEŻAK W JEDNYM.


     Ku zaskoczeniu wielu, każdy Fotel Hamakowy Bujamy jest także... leżakiem. Dodatkowy materiał o wymiarach 75 cm x 70 cm został dyskretnie schowany pod siedziskiem fotela, więc gdy fotel ma być "tylko" fotelem - to tak też właśnie  wygląda, podnóżek jest niemal niewidoczny. W ciągu kilku sekund, jednym pociągnięciem ręki, możemy zmienić fotel w leżak, dając sobie możliwość wyprostowania nóg i tym samym zbliżeniu się do stanu całkowitego odprężenia. Co więcej, podnóżek może być także wykorzystany jako kocyk, zabezpieczenie dla dzieci i niemowląt by te nie spadły z fotela oraz dodatkowe siedzisko dla dzieci.


     14. PERSONALIZACJA FOTELA BUJAMY.

     Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy usługę mającą na celu zwiększenie unikatowości fotela hamakowego Bujamy, dostosowanie go do gustów i wystrojów wnętrz naszych klientów. Współpracujemy z wieloma producentami i dystrybutorami tkanin, dysponujemy wieloma kolorystykami pomponów, sznurków i belek, jesteśmy otwarci na propozycje. Niewielkim nakładem wspólnej pracy możemy sprawić, że zakupiony przez Ciebie fotel będzie absolutnie oryginalny i co najważniejsze, spełni Twoje wszelkie wymagania. Wystarczy wejść w naszą zakładkę "Spersonalizuj swój fotel", spędzić kilka chwil pośród oferowanych przez nas rozwiązań, wybrać te preferowane lub zaproponować własne i... gotowe.     15. UDŹWIG.

     Standardowy wymiar kosza fotela hamakowego Bujamy to 140 cm szerokości na 220 cm długości (wraz z podnóżkiem). Na życzenie naszych rosłych klientów wprowadziliśmy większy model, którego długość wynosi aż 245 cm. W obu przypadkach nośność oficjalnie ograniczyliśmy do 110 kg, gdyż właśnie takim obciążeniem testowaliśmy fotel przez ostatnie dwa lata (osoba dorosła i dwoje dzieci). Z całą pewnością jednak materiały, z których powstaje Bujamy oraz jakość wykonania sprostają jeszcze większym obciążeniom, co obecnie sprawdzają także niektórzy nasi klienci. Przewidujemy, że technologia zastosowana w Bujamy oprze się nawet i 150 kg częstego i intensywnego użytkowania.     Koszyk

     Twój koszyk jest pusty.

     Dokonaj swoich pierwszych zakupów