Co sprawia, że jesteśmy (naj)lepsi?

 

 1. FOTEL I LEŻAK W JEDNYM

 

Ku zaskoczeniu wielu, każdy Fotel Hamakowy Bujamy jest także... leżakiem. Dodatkowy materiał o wymiarach 75 cm x 70 cm został dyskretnie schowany pod siedziskiem fotela, więc gdy fotel ma być "tylko" fotelem - to tak też właśnie  wygląda, podnóżek jest niemal niewidoczny. W ciągu kilku sekund, jednym pociągnięciem ręki, możemy zmienić fotel w leżak, dając sobie możliwość wyprostowania nóg i tym samym zbliżeniu się do stanu całkowitego odprężenia. Co więcej, podnóżek może być także wykorzystany jako kocyk, zabezpieczenie dla dzieci i niemowląt by te nie spadły z fotela oraz dodatkowe siedzisko dla dzieci.


https://bujamy.com.pl/kategoria/fotele-hamakowe-bujamy/tempting-grey

 

 

2. MADE IN POLAND

 

Po początkowym zachwycie, głównie nad cenami towarów produkowanych m.in.: w dalekiej Azji, klienci krajów Europy Zachodniej, ale także i Polski, zaczęli inwestować w jakość i unikatowość. Owocem tego trendu jest ponowny rozkwit, małych zakładów m.in.: z takich branż jak: włókiennicza, krawiecka, ślusarska, powróżnicza, kaletnicza. Nasze fotele hamakowe produkowane są w Polsce. Tutaj także zaopatrujemy się w przeważającą liczbę materiałów niezbędnych w procesie produkcji. Każdy fotel nim zostanie wysłany do klienta, jest przez nas testowany, co sprawia, że do tej pory nie otrzymaliśmy ani jednego zwrotu. W związku z tym, że proces produkcji opiera się w głównej mierze na produkcji ręcznej, to poszczególne fotele mogą nieznacznie różnić się od siebie, jednocześnie jednak prezentując ponadprzeciętną jakość wykonania.

 

https://bujamy.com.pl/kategoria/fotele-hamakowe-bujamy/bujamy-cosy-beige

 

 

3. DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY

   

      Dokładamy należytej staranności by zarówno jakość, użytkowość jak i unikatowość naszego produktu były na jak najwyższym poziomie. Nie spoczywamy na laurach, nieustannie słuchamy naszych klientów, udoskonalamy nasz wyrób zgodnie z zasadą, że kto się nie rozwija, ten się cofa. Dla przykładu: sznurek, który stosujemy podczas produkcji foteli jest produkowany na nasze indywidualne zamówienie. Sznurek wykonany został z jedwabiu i bawełny, jest wyjątkowo lekko skręcony, dzięki czemu jest miły w dotyku, bezpieczny, pięknie się układa oraz łatwo się go wyplata. Prace nad sznurkiem trwały wiele tygodni, po drodze wykonując dziesiątki prototypów. Na jeden fotel zużywamy ok. 70 metrów sznurka w czterech odcinkach. Sznurek ten występuje nie tylko w najbardziej popularnym kolorze jasnobeżowym, ale może także być czarny czy biały. Jak zwykle jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i nie ograniczamy się jedynie do tych kolorów...

 

https://bujamy.com.pl/kategoria/fotele-hamakowe-bujamy/bujamy-cosy-beige

grubość sznurka, liczbę żył, tudzież siłę ich skręce

 

4. DAJEMY CIEPŁO

    

   Domniemuje się, że hamaki zostały wynalezione w rejonie morza Karaibskiego setki, o ile nie nawet tysiące lat temu. Rejon ten charakteryzuje się bardzo ciepłym, wręcz upalnym, klimatem. Temperatury rzadko spadają tu poniżej 25 stopni Celsjusza. W tej części świata hamaki spełniają szereg funkcji: wypoczynkową - wiele milionów ludzi co noc w nich śpi, relaksacyjną – na przykład podczas przerwy w pracy, schładzającą - podczas huśtania opływające nas powietrze pomaga nam łatwiej znieść upały. W związku z tym, tak bardzo istotna, w tej części świata, jest przewiewność tkaniny, z której został wykonany hamak czy fotel hamakowy.

Europejski klimat, zwłaszcza rejon Europy centralnej różni się znacząco, gdyż zaledwie kilkadziesiąt dni w roku możemy uznać za gorące. Temperatury panujące w naszych domach rzadko kiedy przekraczają 20 stopni, przez co, może się prędko okazać, że użytkowanie przywiezionego z daleka hamaka oznaczać będzie dyskomfort w postaci wyraźnie odczuwanego chłodu. Oczywiści można się "doubierać", wyposażać w koce, jaśki, termofory itp., ale czy o to chodzi? W konsekwencji mebel taki będzie użytkowany jedynie w najcieplejszych dniach roku, raczej na zewnątrz, pewnie gdzieś na działce, zaś pozostałe około 300 dni spędzi prawdopodobnie gdzieś na dnie szafy.

   W Bujamy, w miejsce przewiewnej i lekkiej bawełny, zadecydowaliśmy o zastosowaniu wysokiej jakości tkanin tapicerskich. Aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny zastosowaliśmy podwójną warstwę tkaniny tapicerskiej. Dodatkowo każdy fotel został wyposażony w 2, wręcz ogromne, poduchy o wymiarach 65 cm x 75 cm x 15 cm i wadze 2,5 kg każda, co jeszcze korzystniej wpłynęło na komfort jego użytkowania nawet w temperaturach znacznie poniżej 20 stopni Celsjusza. Dzięki temu Bujamy może śmiało być użytkowany nie tylko podczas miesięcy letnich, ale także w pozostałych miesiącach roku, czy zwyczajnie wewnątrz, będąc nie tylko dekoracją, ale także praktycznym i niezwykle komfortowym meblem, który pokochają osoby w każdym wieku.

pokochają osoby w każdym wieku.

https://www.youtube.com/watch?v=B-qS5Bi9NS8

 

 

5. ROZMIAR MA ZNACZENIE


   Fotele hamakowe, podobnie zresztą jak i same hamaki, zostały wynalezione na półkuli zachodniej, gdzieś na pograniczu Ameryki Łacińskiej i Południowej. Tamtejsze nacje charakteryzują się, między innymi, mniejszym wzrostem niż statystyczny Europejczyk, w konsekwencji tamtejsze fotele hamakowe mogą okazać się zbyt ciasne dla osoby o wzroście powyżej 175 cm. Następstwem takich rozmiarów jest brak możliwości zmiany pozycji w czasie użytkowania fotela, niewystarczająca ilość tkaniny podtrzymującej kark użytkownika czy też brak miejsca na nogi – jedynie spełnienie tych wymogów może sprawić, że korzystając z fotela hamakowego będziemy w stanie dać naszym mięśniom, stawom oraz kręgosłupowi należyty odpoczynek.

    W Bujamy zadecydowaliśmy o stworzenia fotela bezkompromisowego, także pod względem gabarytów. Celem było wyprodukowanie mebla na tyle kompaktowego by móc go przewozić, tanio przesyłać, z drugiej zaś by nawet rosła osoba znalazła w nim wystarczająco dużo miejsca. Efektem takiego podejścia jest fotel, którego wymiar tkaniny użytej do jego wykonania wynosi około 140 cm szerokości oraz 245 cm długości. Każdy fotel jest wyposażony w 2 ogromne poduchy o wymiarach 75 cm x 65 cm i grubości 15 cm. Taka poducha posiada w sobie prawie 2,5 kg wsadu, co sprawia, że już dwie poduchy Bujamy ważą więcej niż większość foteli hamakowych dostępnych na rynku. Jesteśmy przekonani, że każdy fotel hamakowy oferuje znacząco wyższy komfort użytkowania w momencie, gdy jest on wyposażony w poduszki, niestety zazwyczaj są one dodatkowo płatne…. W Bujamy dwie ogromne poduchy są już w zestawie, nie trzeba za nie dopłacać. Co więcej, poza nimi dołączamy także dwie małe poduszki, które mogą posłużyć chociażby w celu dodatkowego podparcia lędźwi oraz karku.  

w celu dodatkowego podparcia lędźwi oraz karku.

   http://bit.ly/bujamy_rozmiar_ma_znaczenie

 

 

6. FOTEL O WIELU "TWARZACH"

 

   Zastosowanie podwójnej warstwy tkaniny tapicerskiej w części głównej fotela Bujamy otworzyło przed nami możliwość stworzenia fotela dwustronnego! Fotela, w którym zastosowane tkaniny nie tylko różnią się pod względem kolorystycznym, ale także i faktury. Ponadto są wykonane z całkiem różnych gatunków tkanin o niezmiennie tej samej, wysokiej jakości. Fotel ten w wyjątkowo prosty i szybki sposób zmienia swoje oblicze; dzięki niezwykle łatwemu sposobowi mocowania fotela, można zmienić jego wygląd w zaledwie kilkanaście sekund. Co więcej, zarówno 2 poduszki o wymiarach 25 cm x 25 cm na 5 cm, jak i te dwie ogromne o wymiarach 75 cm x 65 cm x 15 cm także mogą zmieniać swój wygląd. Te mniejsze kryją pod poszewką tkaniny o innym kolorach, często także innej fakturze, dzięki czemu możesz je w niezwykle przystępny sposób dostosować do swoich preferencji. W tych ogromnych zaś już sama poszewka jest dwustronna, dając Ci możliwość zmiany wyglądu fotela bez konieczności jej zdejmowania. Gdy jednak i ten wachlarz możliwości Wam nie wystarczy, to zdejmując poszewki z dużych poduch ukażą się całkowicie inne kolory, tym razem także dwustronnych poduch! Możliwości wpływania na wygląd fotela hamakowego Bujamy jest więc mnóstwo, a jeśli i one nie wystarczą, to zawsze istnieje możliwość dokupienia poszewek wykonanych z kilkudziesięciu innych tkanin dostępnych w naszej ofercie, tudzież wykonania całkiem nowego fotela.

  

https://www.youtube.com/watch?v=chciPb5sMyc

 

 

7. PRAKTYCZNY DESIGN I WYKONANIE


   Tkaniny tapicerskie są niezwykle trwałym materiałem, który pomimo niezwykle intensywnego użytkowania zarówno przez najmłodszych, jak i tych trochę starszych, nie powinien stracić na właściwościach i na wyglądzie. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że fotel hamakowy Bujamy dostosowuje się swym kształtem do wagi i gabarytów jego użytkownika i po wielu miesiącach intensywnego użytkowania może się nieznacznie rozciągnąć, co jest jak najbardziej normalnym i dopuszczalnym zjawiskiem. Z innej zaś strony, tkaniny te charakteryzują się olbrzymią wytrzymałością między innymi na ścieranie – test Martindale, odpornością na pilling, na rozciąganie, rozdzieranie itp. Co więcej, tkaniny te można zapierać oraz prać*, a w związku z tym, że nie tylko poszewki zostały wykonane z odpowiedniej jakości tkaniny, to wygląd, a także użytkowość fotela, nie ucierpi na czas ewentualnego schnięcia poszewek. Tkaniny tapicerskie cechują się także odpowiednią sztywnością, dzięki czemu fotel hamakowy Bujamy w momencie, gdy nie jest przez nikogo użytkowany, prezentuje się nadal okazale, będąc dekoracją naszego wnętrza.

* preferujemy pranie ręczne oraz suszenie najlepiej na zewnątrz. Dopuszczamy także pranie mechaniczne w niskich temperaturach (do 30 stopni Celsjusza) z minimalnym wirowaniem, bez mechanicznego suszenia, konieczne zabezpieczenie sznurków by nie poplątały się podczas wirowania.

bez mechanicznego suszenia

https://bujamy.com.pl/kategoria/fotele-hamakowe-bujamy/bujamy-cosy-beige

 

 

8. KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

 

    Fotele obecne na rynku rzadko kiedy oferują zadowalający komfort użytkowania. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele; zbyt krótkie siedzisko, zbyt płytki kształt kosza hamakowego, za mały rozmiar fotela, nieodpowiednia tkanina użyta na potrzeby produkcji… W przypadku Bujamy zwróciliśmy uwagę na wszystkie te aspekty. Dodatkowym efektem naszych prac jest zastosowanie siedziska, które celowo nie jest równoległe do podłoża (przód fotela jest znacznie wyżej niż jego tylnia część). Łącząc więc odpowiedni rodzaj tkaniny, z odpowiednią ilością oraz jakością wsadu, wymiarami siedziska, dodatkowym podnóżkiem… i wspomnianym, innym kątem nachylenia siedziska, zdecydowanie łatwiej jest nam osiągnąć stan błogiego relaksu, odprężenia i jeszcze łatwiej i efektywniej możemy dać zregenerować się naszemu ciału.

Co więcej, fotel ten jest także użytkowany przez dzieci oraz niemowlęta, które korzystając z jego unikalnych właściwości będą ucinać sobie w nim drzemki. Dzięki pochylonemu siedzisku jesteśmy pewni, że zarówno dzieciom jak i niemowlętom niezwykle trudno będzie wejść i wyjść z fotela, dzięki czemu rodzicom nie umknie chwila, w której pociechy zechcą skorzystać z Bujamy. Dodatkową zaletą Bujamy jest to, że materiał spełniający rolę podnóżka, kocyka, a nawet dodatkowego siedziska dla młodszych, może posłużyć jako zabezpieczenie, które nie pozwoli by nasz skarb samemu opuścił fotel.

 

https://bujamy.com.pl/kategoria/fotele-hamakowe-bujamy/tempting-grey

 

  

9. UNIKATOWE BELKI

 

 Staramy się by nasze belki jak najwierniej odwzorowywały naturalny wygląd drewna, a ich kształt był możliwie jak najbardziej… pokrzywiony. Mając jednak na względzie aspekt ekologiczny, to nie wybrzydzamy. Średnica belki to ok. 45 mm. Belki pochodzą z tartaków północno-wschodniej Polski. Zazwyczaj są to takie gatunki drewna jak osika, leszczyna, buk czy olcha. Długość belek to ok. 100 cm. Belki mają wykonane 2 otwory, na przelot, a każdy z nich znajduje się około 10 cm od końców belki. Dzięki nim jesteśmy w stanie wiązać do belek liny trzymające fotel.  Wiązania stosowane w produkcji fotela hamakowego Bujamy są efektem wielotygodniowej pracy i zebranych doświadczeń.  Jednocześnie przypominamy o konieczności sprawdzania wiązań przed każdorazowym korzystaniem z fotela hamakowego Bujamy.

każdorazowym korzystaniem z fotela hamakowego Bujamy.

https://www.youtube.com/watch?v=aGG6ePc4qwQ&t=175s

 

 

 10. SPRĘŻYNA

 

   Koncentrujemy swoje wysiłki na zgłębianiu wiedzy dotyczącej nawet najdrobniejszych szczegółów, które mogą wpłynąć na komfort użytkowania Bujamy. Podejrzewamy, że jako jedyni oferujemy różnego rodzaju i wielkości sprężyny, które odpowiednio dobrane do wagi i preferencji użytkownika, mogą znacząco wpłynąć na podwyższenie, i tak już nieprawdopodobnie wysokiego, komfortu. Na rynku zazwyczaj można odnaleźć sprężyny naciągowe, które swoją pracę rozpoczynają dopiero przy sile np.: 700 Niutonów (około 70 kg), co sprawia, że dziecko lub inny szczupły użytkownik nie ma możliwości doświadczyć kojącego działania bujania. Rozmawiając z naszymi klientami możemy tak dobrać sprężynę by każdy z użytkowników mógł w pełni poczuć potencjał fotela hamakowego. Cel jest następujące - maksymalna indywidualizacja fotela. 

https://www.instagram.com/p/BoQyJA2FztC/?taken-by=bujamy

 

11. MISJA ODCZAROWYWANIA FOTELI HAMAKOWYCH

 

      Rynek foteli hamakowych i hamaków może koncentrować się na niedopowiedzeniach i unikaniu publikowania kluczowych informacji. Sprzedawcy usiłują rywalizować głównie ceną, która obejmuje jedynie sam fotel, nie uwzględniając poduszek, kieszeni, zestawów mocujących, kosztów przesyłki…. W cenie Bujamy uwzględniliśmy już wszystko! Naszym zdaniem użytkowanie fotela bez poduszek nie ma większego sensu. Czymś przecież trzeba przytwierdzić fotel do sufitu czy innego elementu, ponadto warto mieć kieszeń, do której możemy schować książkę czy telefon. Uwzględniliśmy także koszty przesyłki na terenie Polski.

Co więcej, jesteśmy przekonani, że fotele hamakowe nie nadają się do użytkowania przez dwie dorosłe jednocześnie, gdyż w takim przypadku żadna z osób z niego korzystających nie doświadczy choćby ułamka komfortu oferowanego przez fotel, wzajemnie sobie przeszkadzając. Fotel Bujamy jest przeznaczony dla jednej osoby, która zostanie otulona przez odpowiedniej jakości tkaninę, tym samym mebel dostosuje się do użytkownika. 

delikatnej modyfikacji.

https://www.youtube.com/watch?v=q9kfbCJRAz0

 

 

 

12. MOBILNOŚĆ     

 

   Analizując rynek stelaży foteli hamakowych, zauważyliśmy jak wiele także i tutaj możemy ulepszyć. Zdecydowaliśmy się produkować stelaże ze stali nierdzewnej (M jak Minimal), by starczyły na długo, bardzo długo. Co więcej, nasz stelaż jest niezwykle łatwy w montażu, w jego przewożeniu, a jego konstrukcja sprawia, że nie można go wywrócić. Z kolei W jak Wally rozwiązuje wyzwania montażowe osób mieszkających w starym budownictwie, lub takim w którym z jakiś względów nie można przywiesić fotela do sufitu.

 

 

M jak Minimal

 

 

13. COŚ DLA MAJSTERKOWICZA

 

   Postanowiliśmy pozostawić naszym klientom jak najwięcej swobody co do możliwości wpływu na wygląd, sposób i miejsce montażu zakupionego fotela. Zadecydowaliśmy nie wiązać sznurka wokół belki, gdyż chcemy byście poznali zasady jego wiązania i mieli wiedzę by odpowiednio kontrolować węzeł. Każdorazowo pytamy, gdzie fotel ma zostać zamontowany celem obrania najlepszej możliwej technologii montażu, a także dołączenia do zakupu niezbędnych elementów mocujących. Jesteśmy przygotowani niemal na wszelką ewentualność, a nawet jeśli swoją kreatywnością nas zaskoczycie, to dołożymy wszelkich starań by jak najrzetelniej Wam doradzić. Właścicielem Bujamy, która z powodzeniem od ponad 30 lat zajmuje się m.in.: handlem elementami złącznymi, takimi jak śruby, nakrętki, podkładki, toteż dysponujemy fachową wiedzą i doświadczeniem niezbędnym w dobraniu odpowiedniego sposobu montażu fotela hamakowego niemal w każdych warunkach.

 

https://bujamy.com.pl/strona/co-potrzebujesz-do-montazu

 

 

14. PERSONALIZACJA FOTELA BUJAMY

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy usługę mającą na celu zwiększenie unikatowości fotela hamakowego Bujamy, dostosowanie go do gustów i wystrojów wnętrz naszych klientów. Współpracujemy z wieloma producentami i dystrybutorami tkanin, dysponujemy wieloma kolorystykami pomponów, sznurków i belek, jesteśmy otwarci na propozycje. Nakładem wspólnej pracy możemy sprawić, że zakupiony przez Ciebie fotel będzie absolutnie oryginalny i co najważniejsze, spełni Twoje wszelkie wymagania. 

https://bujamy.com.pl/kategoria/fotele-hamakowe-bujamy/bujamy-violet-dream

 

 

15. UDŹWIG

Nośność oficjalnie ograniczyliśmy do 150 kg, gdyż właśnie takim obciążeniem testowaliśmy fotel. Z całą pewnością jednak materiały, z których powstaje Bujamy oraz jakość wykonania sprostają jeszcze większym obciążeniom, co obecnie sprawdzają także niektórzy nasi klienci. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl